GNAC Track and Field Athletes of the Week

2017-18 Men Women
Nov. 27-Dec. 3 Sam Zook, Montana State Billings (Track)
Kodiak Landis, Central Washington (Field)
Michaela Johnson, Montana State Billings (Track)
Ali Anderson, Central Washington (Field)
Dec. 4-10 Jackson Hand, Saint Martin's (Track)
John Van Beuren, Northwest Nazarene (Field)
Ali Anderson, Central Washington (Track)
HarLee Ortega, Central Washington (Field)
Jan. 8-14 Dustin Nading, Western Oregon (Track)
Chris Brake, Alaska Anchorage (Field)
Julia Howley, Simon Fraser (Track)
Christina MacDonald, Concordia (Field)
Jan. 15-21 Carlos Ortiz, Concordia (Track)
Elijah Castro, Northwest Nazarene (Field)
Nikki Aiken, Montana State Billings (Track)
Christina MacDonald, Concordia (Field)
Jan. 22-28 David Ribich, Western Oregon (Track)
Kodiak Landis, Central Washington (Field)
Olivia Woods, Western Oregon (Track)
Scout Cai, Seattle Pacific (Field)
Jan. 29-Feb. 4 Vladislav Tsygankov, Simon Fraser (Track)
John Van Beuren, Northwest Nazarene (Field)
Alana Mussatto, Simon Fraser (Track)
HarLeeOrtega, Central Washington (Field)
Feb. 5-11 David Ribich, Western Oregon (Track)
Josh Koch, Concordia (Field)
Danielle McCormick, Alaska Anchorage (Track)
Halle Irvine, Central Washington (Field)
Feb. 19-25 Darrion Gray, Alaska Anchorage (Track)
J.T. Konrad, Western Washington (Field)
Kennedy Rufener, Western Oregon (Track)
Christina MacDonald, Concordia (Field)
Feb. 26-Mar. 4 Josh Dempsey, Western Oregon (Track)
Brian Chalkey, Saint Martin's (Field)
Yadira Lopez, Saint Martin's (Track)
Raquel Pellecer, Western Washington (Field)
Mar. 5-11 Bryant Welch, Western Washington (Track)
Alex Barry, Western Washington (Field)
Alexa Shindruk, Central Washington (Track)
Raquel Pellecer, Western Washington (Field)
Mar. 12-18 Vladislav Tsygankov, Simon Fraser (Track)
Jakob Chamerlin, Concordia (Field)
Addy Townsend, Simon Fraser (Track)
Christina MacDonald, Concordia (Field)
Mar. 19-25 Carlos Ortiz, Concordia (Track)
Kodiak Landis, Central Washington (Field)
Caroline Kurgat, Alaska Anchorage (Track)
HarLee Ortega, Central Washington (Field)
Mar. 26-Apr. 1 David Ribich, Western Oregon (Track)
Alani Troutman, Western Oregon (Field)
Caroline Kurgat, Alaska Anchorage (Track)
Raquel Pellecer, Western Washington (Field)
Apr. 2-8 Jorey Egeland, Montana State Billings (Track)
Jacob Slate, Concordia (Field)
Olivia Woods, Western Oregon (Track)
Melissa Ausman, Concordia (Field)
Apr. 9-15 Vladislav Tsygankov, Simon Fraser (Track)
John Van Beuren, Northwest Nazarene (Field)
Danielle McCormick, Alaska Anchorage (Track)
Melissa Ausman, Concordia (Field)
Apr. 16-22 David Ribich, Western Oregon (Track)
Kodiak Landis, Central Washington (Field)
Caroline Kurgat, Alaska Anchorage (Track)
Christina MacDonald, Concordia (Field)


Athlete of the Week Archive